Lucie Peterková

Lucie Peterková

Lucie Peterková

 Nejmladší člen našeho týmu. Věnuje se lyžování stejně dlouho jak její sestra Linda. Jediná neměla zranění na svahu, avšak v lyžárně. Hlavním sportem je lyžování, avšak ráda tráví čas v posilovně, nově začala trénovat box. Se svými sestrami občas peče cukroví na zakázku. V našem týmu zabírá pozici bodyguarda, ale také šprýmaře. 
 ÚSPĚCHY: 
-Mezinárodní závod Skiinterkriterium 19.místo Slalom 
– Český pohár žactva 13. místo Super-g 
– FIS Albrechtice Junioři 18.místo Giant slalom

Linda Peterková

Linda Peterková

Naše závodnice ,která se dostala k lyžování až v desíti letech.Potkalo ji hodně překážek v podobě zranění.Ale i tak úspěšně lyžuje a má velké cíle do budoucna.Studuje architekturu a pozemní stavitelství.V týmu zaujímá pozici provokatéra,nejvíce na to doplácí trenér.Je ale hodná a vtipná.
ÚSPĚCHY:
– olympiáda dětí a mládeže 2020
– Skiinterkriterium 2019/ – 26.místo
– RKZ Albrechtice v Jizerských horách (2021/2022)= VZ – 20.místo ,GS – 10.místo
– Jesenický pohár (2022)- 1.místo
– Přespolní běh 2023(olomoucky kraj)- 4.místo
– Přespolní běh 2022(olomoucky kraj)- 2.místo

Linda Peterková
Karolína Lamašová

Karolína Lamošová

Karolína Lamašová
Všestranná sportovkyně, která se především věnuje lyžování. S lyžováním začala velice brzy, již od 3. let a první závody absolvovala v 7. letech. I když má lyžování jako prioritu, tak se věnuje dalším sportů. Například cyklistika, atletika, tenis, plavání a další. Svůj čas nevěnuje pouze sportu, ale i umění, psychologii sportovce či cukrářství. I přes svá vážná zranění je stále odhodlaná dávat všechno fyzické přípravě, ale i psychické přípravě. Osobní cukrářka týmu, nikdy nenechá tým o hladu.
ÚSPĚCHY:
– MČR žactva 5. místo ve vyzařovacím závodě – MČR žactva 8. místo v Super-g
– Mezinárodní závod Skiinterkriterium (žactvo) 12. místo Slalom
– Český pohár 3.,5. místo Super-g
– Český pohár Junioři 2×13.místo Giant slalom
– Štrbské pleso Junioři 17. místo Slalom

Michał Staszowski

Michał Staszowski

V lyžařském světě známý pod přezdívkou Glatza. Narodil se v malé vesničce uprostřed Beskyd, v Milíkově. Zde jsou v provozu tři sjezdovky a na jedné z nich, zvané Sibiř, Michal začal ve svých čtyřech letech se svými prvními lyžařskými krůčky. Na základě vítězství ve školních lyžařských závodech ho rodiče ve 3. třídě zapsali do lyžařského oddílu Ski Mosty. V předžácích a žácích, až na pár výjimek (1. místo stop drogy, 4. místo mčr ve slalomu) nedosahoval oslnivých výsledků. Všechno se změnilo až přechodem do juniorů. Díky své píli a tréninku se pomalu začal posouvat v českém žebříčku nahoru až přišel přelomový rok 2018. Na jaře toho roku si poprvé domluvil trenéra a začal spolupracovat se Sebastianem Białobrzyckim. Před sezónou 2019 byl jeho jediný cíl kvalifikace na Univerziádu v Krasnoyarsku. Hned první závody ukázaly, že Michal je na sezonu dobře připravený a do Vánoc si nejen zajistil kvalifikaci na Univerziádu, ale dokonce se nominoval na mistroství světa ve slalomu ve Švedském Aare. Zde obsadil 49. místo. Celou kariéru provázely Michala různá zranění, a tak 13.2.2022 na Bílé odjel svůj poslední závod, který byl krásným zakončením jeho lyžařské kariéry. Ve velké konkurenci svých soupeřů, ale i kamarádu vyhrál a sjel si třetí nejlepší fis body kariéry. Následně pracoval v polském reprezentačním týmu jako servisman. Odkud po roce přestoupil na pozici hlavního trenéra lyžování v SAP Přerov. Zde má momentálně na starosti 3 juniorky, které mu na oplátku za jeho trenérské rady, vaří.
ÚSPĚCHY:
– 14x 1. místo mezinárodní FIS závody
– 10x 2. místo mezinárodní FIS závody
– 5x 3. místo mezinárodní FIS Závody
– 11. místo ve slalomu na Univerziádě v Krasnojarsk
– 16. místo v kombinaci na Univerziádě v Krasnojarsk
– 49. místo na mistroství světa dospělých v Aare
– 6x 1. místo v českém poháru
– 1x 2. místo v českém poháru
– 2x 3. místo v českém poháru
– 4x akademický mistr české republiky (3x slalom 1x obří slalom)

Michał Staszowski