Jak jsi na tom z postřehem – míčové hry

Obratnost, jóga a koordinace

Vodní hrátky

Sportovní akademie Přerov z.s. disponuje velmi kvalitním personálním obsazením na trenérských a organizačních postech. Jaroslav Kristek – mistr světa v hokeji, hokejový trenér. Ivana Prachařová – kondiční a osobní trenérka, metodička českého svazu biatlonu. Zdeněk Chrástecký – trenér sjezdového lyžování se zkušenostmi z olympiády, MS a Světového poháru, zástupce ČAUS. Radim Peterka – osobní a kondiční trenér. A další.
Sportovní akademie Přerov z.s. pořádá sportovní tréninky a kurzy. Věnujeme se jak profesionálním sportovcům a sportující mládeži s dětmi, tak široké veřejnosti napříč všemi věkovými kategoriemi i pohybovými aktivitami. Vedeme celoroční přípravu svých členů v mnoha sportovních odvětvích, kterým připravujeme také individuální tréninkové plány. Organizujeme jednotlivé tréninky, soustředění v Česku i zahraničí, kurzy, školení, teambuildingové akce, příměstské kempy i pohybové a volnočasové aktivity rodin s dětmi.
Sportovní akademie se věnuje nejen sportujícím dětem, ale i rodinám a amatérům, kteří hledají zdravý životní styl, snaží se rozvíjet pohybové a motorické dovednosti a potřebují pomoct se základy různých sportovních aktivit. Velkým cílem akademie je rozhýbat celé rodiny, naučit se aktivně trávit volný čas a umět děti vést ve všech věkových kategoriích. Být pro ně nejen rodičem, ale i parťákem pro volné dny.
V létě jsme pořádali několik akcí, které jsme tématicky zaměřili tak, abychom do jednotlivých aktivit zapojili celé rodiny napříč generacemi a pomohli jim objevit základy zdravých a zábavných sportů.
Snaha byla vymyslet co největší škálu pohybových aktivit, které mohou vyzkoušet všichni a pak i dále předávat. Zaměření akcí : Běhání a vše kolem něj(strečink, rozcvičení, protažení, rovnováha, opičí dráha), kolečkové brusle(zapůjčení pro rodiče, průpravná cvičení, techniky jízdy, prevence úrazů, obratnost), gymnastika a motorika(základy gymnastiky, průpravná cvičení, ale i chůze po slackline), míčové hry(fotbal, volejbal, baseball, hody na terč) a taky lodě a paddleboardy. U všech akcí klademe důraz na kvalitu, proto vše probíhá s vyškolenými trenéry, kterým pomáháme rozšířit obzory o nové cvičební trendy a tím zpestřit kondiční přípravu. Spolupracujeme s házenkářským klubem, hokejisty, tenisty, kanoisty, sjezdaři, biatlonisty,…
Pořádali jsme také dvě týdenní kondiční soustředění, letní in-line školy, dva výjezdy na lyžařské tréninky do Rakouska, příměstský tábor a víkendové pohybové aktivity.
Pracujeme a podporujeme talentovanou mládež, kdy důraz je kladen na všestranný rozvoj, aby nadějní sportovci došli do dospělých věkových kategorií bez zranění a připravení na vrcholové výsledky.
Též podporujeme již juniorské kategorie sportovců, kteří vynakládají velké náklady na sportovní přípravu a bez podpory by museli sport omezit nebo neuskutečnit v plném rozsahu.
Snažíme se neustále rozšiřovat povědomí o akademii a podporovat všechny napříč různými sporty i věkovými kategoriemi, kteří mají zájem a jen nemají prostor nebo možnosti. Nadále bychom chtěli rozvíjet aktivity, které budou dál motivovat žít zdravě a aktivně. Umožnit těm, co nemají možnost zkusit žít jinak.